Diş sağlığınız ile ilgili herşeyi sorun...

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

 

Pedodonti (çocuk diş hekimliği), 0-13 yaş grubundaki çocukların dsüt dişleri ve daimi dişleri ile ilgili konulara bakar. Bu dişlerin korunmasına yönelik uygulamalar, tedavi hizmetleri çocuk diş hekimliği branşının uzmanlık alanına girer.

Diş çürüklerine, travmaya, kalıtımsal nedenlere veya başka faktörlere bağlı olan problemler bu birimin uzmanları tarafından teşhis ve tedavi edilir. Çocukların yalnızca ağız ve diş sağlığı değil, yüz bölgesi ve çene gelişimi de pedodonti biriminin takip ve tedavi kapsamına dâhildir.

Çocukların diş tedavileri bu alanda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu, onların diş hekimlerine karşı önyargı geliştirmemeleri, dişçi fobisi oluşmaması için de çok önemlidir. Zira profesyonel çocuk diş hekimleri miniklerle nsıl iletişim kurması gerektiğini bilir ve onlara güven verir.

Bu ise gerekli tanı ve tedavi işlemlerinin kolayca yapılmasına olanak tanır.

Dentaloji bünyesinde hizmet vermekte olan pedodonti hekimleri çocuklarla güçlü iletişim kurma yeteneğine sahip olup, diş tedavilerini onlar için eğlenceli bir süreç hâline getirir. Çocuklara nasıl bir yaklaşım sergilemeleri gerektiğini çok iyi bilen hekimlerimiz, gelişim döneminde olan çocukların diş anatomisine yönelik zengin bilgi sahibidir. Çocuklara etkili ve keyifli bir tedavi deneyimi yaşatan hekimlerimiz, bundan dolayı anne-babaların da memnuniyetini kazanır.

Çocuk Diş Hekimleri Neler Yapar?

Çocuk diş doktorları ortodontik ve yapısal bozuklukları tespit eder. Dişlerde doğuştan var olan veya sonradan gelişen sorunları belirleyerek o doğrultuda tedavi çözümleri sunar.

Ayrıca bazı diş veya diş eti rahatsızlıkları için risk altında olan çocukların bunlardan korunabilmesi adına gerekli tedbirleri alır. Ona göre koruyucu programlar hazırlayıp uygulanmasına destek olur.

Öte yandan ağız ve diş bakımıyla ilgili hem çocuğa hem de ebeveynlerine detaylı bilgi verir. Beslenme alışkanlıklarının uygun şekilde düzenlenmesine yardımcı olur.

Pedodonti Bölümünde Uygulanan Tedaviler Nelerdir?

Çocuk diş hekimliği bölümünde gerçekleştirilen uygulamalardan bazılarını şöyle sıralamak mümkündür:

 1. Florid Jel Uygulamaları,
 2. Fissür Örtücüler,
 3. Yer Tutucular,
 4. Diş bakım eğitimi,
 5. Diş temizliği,
 6. Dolgular,
 7. Kırık tedavileri,
 8. Diş çürüklerinin tedavisi,
 9. Kötü ağız alışkanlıklarına yönelik tedaviler (Parmak emme, dudak ısırma, tırnak yeme, kalem ısırma vb.),
 10. Ampütasyonlar,
 11. Çocuk protezleri,
 12. Kanal tedavisi,
 13. Diş çekimi.

Çocukların bütün endodontik, restoradif ve koruyucu tedavileri Dentaloji bünyesinde titizlikle gerçekleştirilir. Çocuklar için özel olarak dizayn edilen pedodonti bölümümüzde onların renkli dünyalarına uygun objelerden yararlanılmış, diş muayenesine ve tedavisine gelecek minikler için rengârenk bir ortam hazırlanmıştır.

Siz de çocuğunuzu Beylikdüzü diş kliniği Dentaloji’nin uzman hekimlerine emanet edebilir, onun sağlıklı dişlere sahip olmasını ve neşeyle, rahatça gülümsemesini sağlayabilirsiniz.HEKİMLERİMİZE SORUN

Uzman hekimlerimiz sizlerden gelen soruları cevaplıyor.

RANDEVU FORMU

!
!
!

SORU FORMU

!
!