Diş sağlığınız ile ilgili herşeyi sorun...

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

 

 

Gülüş tasarımı, dişlerdeki ve diş etlerindeki problemlere bağlı estetik sorunları çözüme kavuşturur. Diş eti rahatsızlıklarının yanı sıra çürük, anormal renklenmeler, diş kayıpları ve diş dizilimindeki çapraşıklıklar için de gülüş estetiği yapılabilir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik bakımdan görünümü bozulan dişleri ve diş etlerini hastanın yüz şekliyle uyumlu olacak şekilde yeniden yapılandırmaya gülüş tasarımı denir. Multidisipliner bir yaklaşımla uygulanan gülüş tasarımı tek bir işlemi ifade etmez. Bilakis pek çok işlemin birlikte uygulanmasını kapsar.

Estetik Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

Bunlardan bazılarını şöyle sıralamak mümkündür:

  1. Çürük dişlerin tedavi edilmesi,
  2. Diş temizleme,
  3. Diş eti estetiğine yönelik girişimler (Gingivektomi),
  4. Ortodontik tedaviler (yani tel tedavisi),
  5. Porselen lamineler ve kaplamalar,
  6. Diş eksikliklerinin protez ve implant uygulamalarıyla telâfi edilmesi,
  7. iş beyazlatma (bleaching) yöntemleri,
  8. Zirkonyum kaplamalar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Önce hastanın estetiksel beklentilerini doğru anlayabilmek için detaylı muayene yapılır, hastanın talepleri dinlenir. Ağız içerisinden ölçü alınıp bu doğrultuda çeşitli modeller hazırlanır.

Problemler bu modellere göre belirlenir ve tedavi planlaması bu yönde gerçekleştirilir.

Ardından yüz ve ağız içi fotoğrafları özel bilgisayar programlarıyla ölçümlenip yüz şekline uyum hesaplanarak tedaviye yön verilir. Operasyonların ardından hastanın nasıl bir görüntüye kavuşacağı tahmini olarak çıkarılır. Hasta, ne tür bir sonuçla karşılaşacağını kendisine sunulan geçici restorasyonlarla ve özel programlar üzerinden elde edilmiş görüntülerle bilebilir.

Planlamaların tamamlanmasıyla birlikte gerekiyorsa önce ortodontik tedavi uygulanır. Ardından diş etlerindeki seviye bozuklukları düzenlenip, diş eksikliği varsa gereken cerrahi operasyonlar gerçekleştirilir.

Bu işlemler sonrasında iyileşme dönemlerinin bitmesi beklenir ve ihtiyaç duyuluyorsa beyazlatma işlemi yapılır. Dişlerde biçimsel ve görsel bozulmalar mevcutsa estetik kompozit dolgular uygulanarak giderilir.

Eğer bu yeterli gelmezse devreye zirkonyum ve porselen kaplamalar girer. Tüm bunlar yapılırken dudak şekli ve konturunu da hesaba katmak gerekir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2022

Uygulanacak tedavi yöntemlerine, bu yöntemlerin tatbik edilebilmesi için gereken malzemelere ve cihazlara göre gülüş tasarımı fiyatları değişiklik gösterir. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi Dentaloji hekimlerinden edinebilir, etkili tedavi hizmetleriyle sağlıklı ve mükemmel bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.HEKİMLERİMİZE SORUN

Uzman hekimlerimiz sizlerden gelen soruları cevaplıyor.

RANDEVU FORMU

!
!
!

SORU FORMU

!
!