Diş sağlığınız ile ilgili herşeyi sorun...

Diş Beyazlatma / Bleaching

 

Diş Beyazlatma

         Dişlerde zaman içinde istenmeyen lekeler oluşur. Bu lekelerin bir çok sebebi olabilir; yaşlılık, çay, kahve, kola, sigara vs gibi ürünlerin sık tüketimi, travmalar ve gelişim çağında alınan antibiyotikler lekelerin en belirgin sebeplerdendir.

         Diş beyazlatma işlemi dişlerde olusan bu renkleşmeleri giderme işlemidir ve cok yaygın olarak uygulanan güvenilir bir tedavi yöntemidir. Diş beyazlatma işlemi diş hekimi tarafından muayenehanede uygulanabileceği gibi, hastanın kendisi tarafından evde de uygulanabilir.

         Uygulanan diş beyazlatma işleminde son derece hızlı ve etkili sonuçlar alınmakla beraber, evde yapılan beyazlatma işlemi de düşük maliyeti sebebiyle tercih edilemektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma

         Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan ve genellikle 45-50 dk süren bir işlemdir. işlem sırasında öncelikle dişetleriniz özel bir koruyucu madde ile korunur, ardından dişlerinize beyazlatma jeli sürülür. Uygulanan özel bir ışın ile sürülen jelin aktive olması ve beyazlatma işlemini hızlandırması saglanır. Tek seanslık bir uygulama sonrasında dişler ortalama 4-5 ton açılır.

Evde Diş Beyazlatma

         Home bleaching işleminde öncelikle hastanın ağzınızdan alınacak bir ölçü ile kişiye özel şeffaf ve tüm dişleri kapsayacak kalıp hazırlanır. Hasta bu kalıp içine diş hekiminin verdiği beyazlatma jelini sürerek belirli periyotlarla dişlerine uygular. Jelin her gün mutlaka düzenli olarak uygulanması ve hastanın ağzinda günde 5-8 saat süre ile kalması gerekmektedir.

Bu uygulamanın 10 ile 14 gün arası devam etmesi gerekmektedir. Beyazlatma jelinin disetlerine zarar vermemesi için jelin disetlerine taşırılmaması, eğer jel tasiyorsa ıslak bir pamuk ile taşan jelin alınmasi gerekmektedir. Home bleaching işleminin hekimin tavsiye ettiği sürede ve düzenli olarak uygulanması çok önemlidir aksi taktirde istenen sonuç alınamayabilir.

 

 HEKİMLERİMİZE SORUN

Uzman hekimlerimiz sizlerden gelen soruları cevaplıyor.

RANDEVU FORMU

!
!
!

SORU FORMU

!
!