Diş sağlığınız ile ilgili herşeyi sorun...

Diş Beyazlatma / Bleaching

Diş Beyazlatma ( Bleaching )

 

Diş beyazlatma, dişlerin renk değiştirmesi problemine karşı uzun süreli ve etkili bir çözümdür. Ağız bakımına dikkat edilmemesi dişlerde koyulaşmaya yol açabilir. Ayrıca bazı rahatsızlıklar da bu duruma sebebiyet verir.

İşte diş beyazlatma işlemi profesyonel yöntemlerle uygulanır ve bu sorunu ortadan kaldırır. Böylece kişinin estetik bir gülümsemeye sahip olması mümkün hâle gelir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bunun için; beyazlatıcı kalemler, stripler, macunlar ve çeşitli karışımlar kullanılıyor ise de hiçbiri kalıcı çözüm sunmaz. Hatta ev ortamında yapılan yanlış uygulamalar dişi beyazlatmak şöyle dursun, birçok rahatsızlığı beraberinde getirebilir.

Profesyonel diş beyazlatma işlemi ise hem kısa sürede gerçekleştirilir hem dişlere zarar vermez. Tedavi süreci anahatlarıyla şu aşamalardan oluşur:

  1.  Öncelikle dişler temizlenerek üzerindeki lekeler giderilir. Bu sayede kendi rengine kavuşması sağlanır.
  2. Yine de sararmış görünümü kaybolmadıysa diş beyazlatma tedavisi uygulanır.
  3. Bu etapta ofis tipi veya ev tipi beyazlatma yöntemlerinden yararlanılır. Öte yandan lazer de tercih edilen bir başka seçenektir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

Bu tedavi yönteminde ağızdan belirli bir ölçü alınır. Elde edilen bu ölçü doğrultusunda ince yapılı, yumuşak dokulu, şeffaf bir plak hazırlanır.

Bunun içerisine beyazlatıcı özellikte bir jel sıkılır. Hastadan bunu 10-15 gün boyu olmak üzere her gün ortalama 4-6 uygulaması istenir. Bir haftalık kullanım sonrası diş dokusunda beyazlama başlayacaktır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Office Bleaching)

Bunun için diş yüzeylerine yüksek konsantrasyon içerikli beyazlatma ajanları sürer. Operasyon yaklaşık 45 dk veya 1 saat gerektirir.

Beyazlatma ajanlarını aktifleştirmek için UV ışınlarındn yardım alınır. Eğer lazerle diş beyazlatma tercih edilecekse UV ışınları yerine lazer ışınlarından yararlanılır.

Tedavinin kalıcı olması için 6 ay arayla veya 12 ayda bir tekrar edilmesine ihtiyaç vardır.

İçten Diş Beyazlatma (Tek Diş Beyazlatma)

Dişler kanal tedavisinden sonra renk değişikliğine uğradıysa bu yöntemle beyazlatılır. Dişte bulunan dolgu sökülerek beyazlatıcı jel uygulanır.

Dişe geçici dolgu yapılarak kapatılır. İstenen renk meydana gelinceye kadar seanslar tekrar edilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2022

Diş beyazlatma fiyat seçenekleri kullanılacak materyalin kalitesine, türüne, özelliklerine ve renklendirme derecesine bağlıdır. Seans sayısı da fiyatın belirlenmesinde etkili bir faktördür.

Profesyonel diş beyazlatma için Dentaloji Kliniği’ne başvurabilir, arzu ettiğiniz kusursuz gülümsemeye ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.PROBLEMS WITH OUR MEDICINE

Our specialist doctors answer questions from you.

RESERVATION FORM

!
!
!

RESERVATION FORM

!
!