Diş sağlığınız ile ilgili herşeyi sorun...

Zirkonyum Diş Kaplama

 

Zirkonyum Nedir?__________________________________             

        Gelişen teknolojiler sayesinde estetik diş uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Gelişmelerle birlikte dişlerin kuronla kaplanmasında uzun yıllardır kullanılan metal destekli porselenler yerini artık zirkonyum temelli porselenlere bırakmaktadırlar. Zirkonyum diş kaplamaları, eski metal diş kaplama uygulamalarına göre çok daha estetik bir görüntü vermektedir. Ayrıca zirkonyum diş kaplamalarının dişeti ile uyumları çok daha iyidir. Metal destekli kaplamaların aksine dişetinde hastalık veya alerjik bir probleme neden olmazlar.

        Zirkonyum temelli porselenlerde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Zirkonyumdan yapılan porselenler hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal ve estetiktirler, hem de arka dişlerde kullanılabilecek kadar dirençlidirler.

Neden zirkonyum porselenler tercih edilmelidir?

  • Zirkonyum esaslı porselenlerin ışık geçirgenlik özellikleri sayesinde doğal dişlerle tam bir uyum sağlanabilmektedir. Bu sayede estetik diş hekimliği ile estetik açıdan mükemmel sonuç elde edilebilmektedir.
  • Altında metal olmadığından yapay görüntü kesinlikle oluşmaz.
  • Dişeti uyumu metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir. Metal alt yapılı porselenlerde sıkça görülen dişeti renk değişimleri zirkonyumda kesinlikle görünmez.
  • %99 dokularla uyumlu bir materyal olduğu için alerjik yapmaz. Metal destekli protezlere göre genel vücut sağlığı açısından daha avantajlıdır.
  • Isı yalıtma özelliği çok iyi olduğu için dişe, metal alt yapılı porselenlerden daha az ısı iletirler. Bu sayede zirkonyum esaslı porselen uygulanan dişlerde sıcak/soğuk hassasiyeti oluşmaz.
  • Yüksek dirençleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de güvenle kullanılabilirler.
  • Oldukça detaylı ve hassas bir çalışma ile üretildiklerinden kesilmiş diş yüzeyine birebir uyum sağlarlar. Bu sayede zirkonyum porselen ile diş arasında bakterilerin sızabileceği bir aralık kalmadığı için aradan çürük oluşumuna izin vermez.
  • Ağızda tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı materyallerdir.
  • Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilirler.
  • Zirkonyum Diş Fiyatları hakkında bilgi almak için Kliniğimize 0535 5751010 hasta danışma hattından ulaşabilirsiniz.PROBLEMS WITH OUR MEDICINE

Our specialist doctors answer questions from you.

RESERVATION FORM

!
!
!

RESERVATION FORM

!
!